Co nowego

Wiosna :-) koniec marudzenia.Trzeba wstać o świcie , spakować sprzęt  i wyruszyć na zdjęcia.

O mnie...

Witam! Nazywam się Rafał Rozmus , zapraszam do oglądnięcia mojej strony i podzielenia się ze mną swoimi  uwagami na jej temat.
FOTOGRAFIA...jest moją pasją  od wielu lat. Zainteresowanie to zrodziło się z chęci przeżycia przygody i potrzeby samokształcenia. Przez moje ręce przewinęła się duża liczba aparatów fotograficznych jekie pamięta historia, zarówno tych 35mm, jak i średnioformatowych 6x6  czy   6x4.5 Z  sentymentem przypominam sobie pracę w ciemni nad materiałami barwnymi jak i czarno-białymi. Obecnie wykonuje zdjęcia cyfrowymi lustrzankami, a rezultaty obrabiam w coraz to bardziej zaawansowanych programach graficznych. W ten sposób łączę wieloletnią wiedzę na temat fotografi tradycyjnej z możliwościami, które niesie ze sobą grafika komputerowa.Cyfrowa forma zapisu  zdjęć umożliwia mi powtarzanie danego ujęcia praktycznie w nieskończoność i błyskawiczną jego weryfikację. Jestem perfekcjonistą -w ten sposób mogę bawić się każdym zdjęciem tak długo, aż osiągnę taki efekt, jakiego oczekuję.Na co dzień używam aparatu Canon 50D i obiektywów firmy Canon.
Pasjonuje mnie przede wszystkim fotografia przyrodnicza.
DLACZEGO?...Ponieważ owe hobby łączy wszystko co dla mnie ważne : miłość do lasu, podziw dla życia ...ukrytego wśród zieleni i powietrznych bezkresów.Ptaki to nasi bliscy sąsiedzi. Żyją w naszym pobliżu zwykle nie zauważone przez nas na co dzień.

FOTOGRAFIA PRZYRODNICZA.
Jak to robie...
Każde zrobione zdjęcie poprzedzone jest  wyprawą w teren w poszukiwaniu miejsca wystepowania danego gatunku ptaka .Potem przystępuje do budowy czatowni, którą staram się  maksymalnie zamaskować, tak aby  wtopiła się w otoczenie. Okrywam ją gałęziami, trawą, trzciną itp.Stosuje też siatkę lub plandekę maskujacą.
W  czatowni zjawiam się o świcie i spędzam w niej wiele godzin .Dzięki temu mam możliwość podpatrywania i rejestrowania  ptasich zachowań godowych , opieki nad potomstwem, sposobu zdobywania pokarmu  itp. Jednym słowem jestem świadkiem tego wszystkiego czego na codzień nie zauważamy zagonieni pracą i codziennymi obowiązkami
.Wstawanie przed switem, wyczekiwanie w porannej mgle i niskiej temperaturze to codzienność fotografa, który dąży zawsze do tego by być w odpowiednim miejscu i czasie .Tak powstają  zdjęcia -małe wycinki otaczającej nas rzeczywistości, dzikiej przyrody.

Poza fotografią  przyrodniczą zajmuję się dokumentowaniem wydarzeń kulturalnych i rodzinnych.Staram się zatrzymać ulotne chwile, emocje w kadrze, tworząc ciekawe albumy i reportaże ślubne.

Pozdrawiam
R.Rozmus